تبلیغات
پاتوق وبلاگ نویسان شهرستان بویراحمد - منطقه مهریان یاسوج از وجود پسماندها پاکسازی شد+تصاویر

پاتوق وبلاگ نویسان شهرستان بویراحمد
 
من روستایی ام
 به مناسب چهارماردیبهشت ماه روز زمین پاک برخی از مسئولان شهرستان بویراحمد منطقه تفریحی گردشگری مهریان یاسوج را از وجود پسماندهای خانگی پاکسازی کردند.

 

در این مراسم که با حضور نظری فرماندار بویراحمد، حسن زاده مدیر گل اداره گردشگری شهرستان بویراحمد، رئیس اداره محیط زیست بویراحمد و جمعی از مسئولان برگزاری شد،برخی از حضار اقدام به جمع آوری پسماندهای ریخته شده در این مکان تفریحی کردند.

 

فرماندار بویراحمد در این مراسم با گرمیداشت این روز گفت: روز چهارم اردیبهشت ماه به خاطر اهمیت زمین برای انسانها ،به نام روز زمین پاک نامگذاری شده است.

 

سید محمد کاظم نظری بر اهمیت توجه مسئولان و مردم در نگهداری از مناطق گردشگری و توریتسی استان از پسماندها اشاره کرد و گفت: متأسفانه دیده می شود در برخی از مناطق زیبا و خوش آب و هوایی شهرستان پسماندهای خانگی و زباله ها بیشتر از زیبایی های این مناطق دیده شده که این موضوع باعث از بین رفتن ظرفیت های این منطقه می شود.

 

وی منطقه مهریان را یکی از زیباترین مناطق گردشگری و توریستی مرکز استان دانست و افزود: متأسفانه این منطقه در خطر و محاصره زباله های خانگی و پسماندها بوده که بسیار برای مردم و شهروندان خطرناک است.

فرماندار بویراحمد تأکید کرد: در احکام دین مبین اسلام، خاک جزء مطهرات و پاک کننده هاست و زمین پاک باید آرزوی همه ما باشد و در این راستا باید فرهنگ سازی نموده و نسل های آینده را برای داشتن زمینی پاک آموزش داده و از آن حراست نماییم.

نظری بر اهمیت توجه مردم به مسئله پاگیزیکی نگه داشتن این مناطق تأکید کرد و افزود: تأمین زندگی نسل های آینده به حفاظت از منابع طبیعی و داشتن زمین پاک است، پس همه با هم در راستای حفاظت از محیط زیست، زمین را پاک نگه داریم.

 

روز زمین پاک به منظور ایجاد آگاهی جهانی و نیز سپاسگزاری از مواهب زمین، منابع و ذخایر طبیعی آن هر ساله طبق مراسم ویژه‌ای در سراسر جهان برگزار می‌شود.

 

تنگه مهریان یکی از خوش آب و هواترین  تفرجگاههای گردشگری و تفریحی شهرستان بویراحمد بوده که به دلیل نزدیکی به پایتخت طبیعت از شهرت بالایی برخودار است.
نوشته شده در تاریخ شنبه 4 اردیبهشت 1395 توسط روح الله اخلاقی