تبلیغات
پاتوق وبلاگ نویسان شهرستان بویراحمد - پایتخت طبیعت روزهای آرامی را پشت سر می گذارد+تصاویر

پاتوق وبلاگ نویسان شهرستان بویراحمد
 
من روستایی ام
پایتخت طبیعت ایران بعد از یکسال شلوغی ویک بارش زیبایی بهاری در اولین روزهای سال 95شهری ساکت وآرام است و تنها رهگذران این شهر دوست داشتنی مسافران نوروزی هستند.
بدون شک یکی از گزینه‌های خوب برای سفر بهاری را می توان به جد استان کهگیلویه وبویراحمد و بالخص شهر یاسوج مرکز این استان با جاذبه های بکر و دوست داشتنی اش دانست.

 

پایتخت طبیعت را همه ایرانگردان و طبیعت دوستان به عنوان سرزمین شقایق‌های وحشی و لاله های واژگون می شناسند امروز در اولین روزهای سال 95پذیرایی مسافران نوروزی و طبیعت دوستان است.

 

مسافرانی که قصد سفر به این استان رویایی را دارند می تواند از دو منطقه و اقلیم آب و هوایی سردسیری و گرمسیری این استان دیدن کنند که می توان به یاسوج و سیسخت در منطقه کوهستانی و دهدشت و گچساران در جنوب این استان که به مناطق گرمسیری شهر دارند دیدن کنند.

 

یاسوج یا همان پایتخت طبیعت ایران امروز در ساکت ترین و آرام ترین روزهای خود به سر میبرد.

 

آرامش بعد از یک روز طوفانی

پایتخت طبیعت ایران بعد از یکسال شلوغی ویک بارش زیبایی بهاری در اولین روزهای سال 95شهری ساکت وآرام است و تنها رهگذران این شهر دوست داشتنی مسافران نوروزی هستند.

 

یاسوج در کنار رودخانه بشار در تپه‌های متعدد در ارتفاع 1870 متری از سطح دریا قرار گرفته است این شهر در منطقه اقلیم سردسیری واقع شده و دارای هوای معتدل متمایل به سرد است و به علت بارش فراوان برف و باران از منابع آب کافی برخوردار است.

 

این شهر با دارا بودن جاذبه‌های طبیعی فراوان و ظرفیت گردشگری و توریست پذیری بالایی که دارد نیازمند زیرساخت‌هایی برای توسعه و آبادانی است لذا با نزدیک شدن فصل بهار و ورود گردشگران و مسافران نوروزی و همچنین در راه بودن فصل تابستان این نعمت خدادادی با این همه زیبایی و طراوت با مشکلاتی دست و پنجه نرم می‌کند.

 

سنگینی بار مسافران بر دوش آبشار یاسوج

شاید بتوان با تمام قاطعیت آبشار یاسوج را یکی از مهمترین جاذبه های تفریحی این شهر را شلوغ ترین و مأمن ترین مکان تفریحی برای مسافران پایتخت طبیعت دانست.

 

این آبشار در شمال خاوری و در فاصله سه کیلومتری شهر یاسوج پس از عبور از حاشیه درختان و باغ‌های سرسبز سیب، گردو، بلوط و چنار به آبشاری می‌رسیم که سرچشمه‌های زلال آن از دل کوه‌های سربه فلک کشیده زاگرس جوشیده و با جاری شدن بر سینه سنگی بستر کوهستان جلوه‌هایی از طبیعت زیبای کهگیلویه و بویراحمد را به نمایش می‌گذارد.

 

این آبشار که ارتفاع آن تقریباً به طول 10 متر است به همراه پارک جنگلی که در حاشیه آن قرار دارد همه ساله پذیرای مهمانان و مسافران زیادی است که از صفا و طراوت باغ‌ها و گل‌های معطر اطراف آن و همچنین آب و هوای طبیعی و سالم آن بهره می‌برند.

 

یاسوج پذیرایی سیر مسافران نوروزی

هر چند که پارک های سالحی، تنگ زیبای گنجه ای، آبشار زیبایی تنگ تامردادی، پارک بزرگ جنگلی یاسوج و تنگ مهریان از دیگر مناطق این شهر زیبا با آوازه ی های طبلعت زنده هستند، اما به دلیل برودت هوا و سرد شدن این شهر کوهستانی در اویل بهار طبیعت، تنها مکان برای نشیمن گاه مسافران در حال حاضر همین آبشار یاسوج است.

 

در پایان باید گفت سفر به این بهشت زمینی سفر به لبخند آبی است که بر لبان صخره‌ها و سنگ‌ها جاری است.

 

 

 

 
 

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 15 فروردین 1395 توسط روح الله اخلاقی