تبلیغات
پاتوق وبلاگ نویسان شهرستان بویراحمد - یاسوج نگین سرسبز فلات ایران/یاسوج قطب جدید گردشگری فلات ایران+تصاویر

پاتوق وبلاگ نویسان شهرستان بویراحمد
 
من روستایی ام

یاسوج یکی از شهرهای لرنشین جنوب غربی ایران و مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد است که در این سالها با توجه به داشتن ظرفیت های مهم گردشگری ، مناطق بکر و زیبا به پایتخت طبیعت ایران لقب گرفته است.

 

این شهر زیبا در پهنه زاگرس و در کنارقله های سربه فلک کشیده دنا و در لابه لای کوهپایه های زاگرس جنوبی و در همچواری رودخانه خروشان بشار جا گرفته که منظره های دلنشین آن ،زیبایی های کوههای آلپ اروپای غربی و مناطق زیبایی را به یاد وخاطر گردشگران می آورد و آن را نگینی سرسبز و زیبا در جنوب فلات ایران کرده است.

 

شهر یاسوج که مرکز شهرستان بویراحمد است در شمال شرقی استان کهگیلویه وبویراحمد واقع شده‌ و همه ساله میزبان مسافران و گردشگران زیادی از اتقصی نقاط کشور و جهان است.

 

یاسوج در کنار رودخانه بشار در تپه‌های متعدد در ارتفاع ۱۸۷۰ متری از سطح دریا قرار گرفته، این شهر که تا سال ۱۳۴۹ از توابع شهرستان کازرون بود جدا شد و برای ۶ سال به شهرستان بهبهان داده شد و در نهایت در سال ۱۳۵۵ و با جدا شدن استان از استان فارس، به مرکزیت استان کهگیلویه و بویراحمد در آمد.

 

این شهر در فصل زمستان، جامعه سفید را بر تن می کند و اکثر نقاط و ارتفاعات اطراف آن برای مدتی طولانی پوشیده از برف باقی می‌ماند که بهشت کوهنوردان و اسکی بازان جهانی و کشوری است

 

این شهر که امروز با وسعت 18کیلومتری در پهنه زاگرس جنوبی قرار داشته نگینی سرسبز در فلات اسیران است و بلاید آن را قطب جدید از گردشگری جهان دانست

عکس:سید روح الله اخلاقی


نوشته شده در تاریخ شنبه 12 دی 1394 توسط روح الله اخلاقی