تبلیغات
پاتوق وبلاگ نویسان شهرستان بویراحمد - کاروان زائران پیاده اربعین درمیان اشک ها روانه سرزمین کربلا شد/اربعین جریان همیشه زنده ای تاریخ

پاتوق وبلاگ نویسان شهرستان بویراحمد
 
من روستایی ام
"هر روز عاشورا و هر زمین کربلاست" این آموزه گرچه از شعائر بدون حدیث است اما ریشه در حریت و فرهنگ این مردم دارد و فراتر از ملاحظات نژادی ، قومی ، جغرافیایی و دینی موید این حقیقت است که پیروی از سنت لایتغیر الهی و عقیده ناب ، زمان و مکان و مرز نمی شنا سد.

انقلاب عاشورا ، جهانشمول است و به تمامی عصرها و نسل ها تعلق دارد.رسالت آخرین برگزیده و امامت خاندان پاک او پشتوانه آن است.در انقلاب عاشورا ، بهترین مردمان جهان فقط در برابر اشخاص بد قیام نکردند.


اصلاح امور دین ، بازشناساندن حقیقت به بشریت و تکثیر نهضت در بستری فراتر از زمان و مکان از اهداف اساسی آن انقلاب زیبا بوده و همیشه و در همه جا باید از آن پیروی کرد.امام راحل (ره) این را دستور می دانند.اگر نظام سلطه ، فرهنگ عرفی مسلک و انسان محور غرب را سرآمد فرهنگ ها می داند و شعار پایان تاریخ را سرمی دهد و به کمک جریان سازی های رسانه ای ، انسان غربی را انسان کامل و جامعه غربی را مدینه فاضله به جهانیان معرفی می کند به این دلیل است که نه فقط شهروندان غربی بلکه بسیاری از مردمان مشرق زمین به تمامی جنبه های حقیقت ناب دسترسی ندارند و در غفلت متاثر از دنیای مادی گرفتار هستند.


اربعین حسینی رسید و 20 میلیون زائر از سراسر جهان که 5 هزار نفر آنها کهگیلویه وبویراحمدی هستند، مشتاقانه به زیارت امام حسین(ع) رفتند تا بگویند ما همچنان پیرو راه شهیدان کربلا هستیم.


زائران حرم سید الشهداء (ع) با عزاداری و حضور در مراسم قرائت زیارت اربعین بار دیگر ولایت‌مداری، عشق و ارادت خود را به خاندان عصمت و طهارت نشان می‌دهند.


دفترچه خاطرات عاشورا بار دیگر پس از 40 ورق می‌خورد، بغضی شهر را فرا گرفته، پرچم‌های سیاه بر در و دیوار شهر نصب شده است، زخم بر جای مانده از گل‌های پرپر شده در عطش، گلوهای بریده شده با تیغ و تاخت و تاز اسبان بر بدن‌های بی‌سر، خیال التیام ندارد.
 


غوغایی در پایتخت جهان تشیع به پا شده و جاماندگان از قافله کربلا هر یک به نحوی به ابراز همدردی با زینب کبری(س) و فاطمه زهرا(س) پرداخته و ارادت خود را به این خاندان نشان می‌دهند.
 

 


امروز تمامی شهرها از جمله شهر یاسوج برای فرا رسیدن اربعین حسینی حال و هوای عاشورایی پیدا کرده و عاشقان و شیفتگان اهل بیت عصمت و طهارت با حضور در کاروانهای پیاده روی راهیان اربعین حسینی خود را برای رسیدن به مولای خویش آماده می کنند.


حضور پرشور کودکان ، نوجوانان و همچنین بانوان عزادار در حالیکه در سوگ شهادت امام حسین (ع) و یاران با وفایش در صحرای کربلا اشک می‌ریختند در این کاروان چشمگیر بود.

 

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 8 آذر 1394 توسط روح الله اخلاقی