تبلیغات
پاتوق وبلاگ نویسان شهرستان بویراحمد - تنگ گنجه ای گنجی در پایتخت طبیعت ایران+تصاویر

پاتوق وبلاگ نویسان شهرستان بویراحمد
 
من روستایی ام

هوایی بسیار خنک و مطبوع عبور رودخانه از مسیر بین دره و از لابه لای درختان سر به فلک کشیده چنار این منطقه را به محل گردشگری بسیار زیبایی تبدیل کرده است.

 

تنگ گنجه ای امروز به عنوان یکی از مرفع ترین و دلنشین ترین مناطق گردشگری سر رودشمالی در پایتخت طبیعت بوده که چندین چشمه آب در این منطقه جریان دارد که همه آنها از کوه«دنا »سرچشمه می گیرند.

 

تنگ گنجه ای به واقع به عنوان گنجی در لا به لای کوههای دنا در فاصله 15کیلومتری یکی از دیدنی ترین مناطق خوش آب و هوای استان کهگیلویه و بویر احمد بوده که دارای جاده دسترسی آسفالته است ودر همه فصول بهار و تابستان بهترین زمان استقبال از گردشگران عزیز در این منطقه است .

 

 این مکان تفریحی در دره ای میان کوههای سر به فلک کشیده و پوشیده از جنگلهای تنومند بلوط وچنار که دره ای زیبا وسحر انگیز از خلقت بی انتهای پروردگار بوده همانند نقاشیی زیبا در رو به روی هر رهگذری قرار گرفته است.

 

آواز خوش پرندگان همراه شرشر جریان رودخانه و هوای لطیف و خنک آرامش بخش در این جاذبه تفریحی سیاحتی روح هر بیننده را می رباید و هر دوست دار طبیعتی می تواند بدون دغدغه شهری در این جاذبه بسیار زیبا که اردوگاه تفریحی وامکانات اقامتی کوتاه مدت فراهم شده است در فصول بهار و تابستان مهمان طبیعت زیبا و دلنشین پایتخت طبیعت باشد.

 

در این منطقه آسمان نمایان شده از لابه لای شاخه های گسترده و تنه های بالا بلند درختان چناریاست که برگ های زرد و سبز در آمیخته اش نشان از زیبایی های نفهته ای دارد که از پنجره طبیعت به همگان نشان داده شده است.

 

وجود امکانات بهداشتی و تفریحی و آب لوله کشی در این تنگه باعث شده، تا مسافران بیشماری در فصل های بهار و تابستان به دور از هیاهوی شهری به تفریح و آرامش روح خود بپردازند.

 

طبیعت پوشش گیاهی و چشم انداز زیبا در کنار رودخانه در «تنگ گنجه ای» می تواند در جذب گردشگران به استان کهگیلویه و بویراحمد نقش مهمی را ایفاء کند.

 

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 18 آبان 1394 توسط روح الله اخلاقی